Opatření školy, akce

Jak udělat, Jak na to
20.03.2020

Opatření v souvislosti s hromadnými akcemi, provoz restaurací

Od pátku jsou do odvolání zakázány akce s účastí přesahující 30 lidí (snížil se tak limit 100 účastníků platný od 10. března). Opatření se vztahuje na kulturní, sportovní, náboženské akce, slavnosti nebo trhy. Začala také platit omezení pro provoz stravovacích provozoven. Ve 20.00 se musejí zavřít restaurace, hospody nebo bary a nesmějí se i v dalších dnech otevřít před 6.00.

Od soboty bude zakázána přítomnost veřejnosti v bazénech a turistických informačních centrech. Nebude též možná přítomnost lidí na venkovních i vnitřních sportovištích s účastí přesahující ve stejný čas 30 lidí. Vláda zakazuje i prodej na tržnicích, jako je pražská Sapa.

Již dříve byly zrušeny, přeloženy či omezeny některé kulturní a sportovní akce nebo různé veletrhy a výstavy. Do odvolání jsou zavřené státní kulturní instituce. Přesouvají se premiéry filmů, nové termíny hledají i organizátoři vyhlašování cen. Na neurčito bylo odloženo zahájení sezony na hradech a zámcích.

Opatření ve školství

Od 11. března byla zrušena na neurčitou dobu výuku na základních, středních, vyšších odborných i vysokých školách. Od pátku dne platí zákaz přítomnosti žáků v základních uměleckých školách (ZUŠ). Mateřské školy naopak plošně uzavřeny nebudou, některá města ale rozhodla o jejich uzavření.

facebook sharing button
twitter sharing button